TurkChat.Net.TR - Sohbet, Chat, Sohbet Odaları


Chat

EĞLENCELİ SOHBET ODALARI
Son yıllarda dijital ortamda sohbet sitelerinin sayısında ciddi bir artış meydana gelmiştir. Artan chat sitesi sayısıyla doğru orantılı olarak bu siteleri tercih eden kullanıcı sayısında da ciddi bir artış olmuştur. Normal hayatta yeni insanlarla tanışmak, sohbet etmek ve arkadaşlık kurmak epey zorlaşmıştır. Bozulan güven ortamı reel hayatta insanların yeni insanlarla tanışmalarının önünde büyük bir engel oluşturmuştur. Bu bağlamda sanal ortamda tanışmak, sohbet etmek, arkadaş veya partner edinmek daha kolay hale gelmiştir. Tüm bunların yanında, yoğun çalışma hayatı, yalnızlık ve asosyallik gibi etkenler de sohbet sitelerine olan talebin artmasına sebep olmuştur. Gün boyu çalışan ve sosyalleşme imkânı bulamayan insanların, kafa dağıtabilmeleri ve eğlenceli vakitler geçirebilmeleri için sohbet siteleri ve bünyelerinde yer alan çeşitli sohbet odaları oldukça iyi bir seçenek olmaktadır.
Dijital ortamda yer alan sohbet sitelerinde eğlence amaçlı oluşturulan birçok sohbet odası mevcuttur. Bunlara örnek vermek gerekirse bu sohbet odaları, Geveze sohbet odaları, Zurna sohbet odaları, Cinsel sohbet odaları, Evli sohbet odaları ve oyun odaları gibi birçok seçenekle kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Geveze ve Zurna Sohbet Odaları
Geveze sohbet odaları ve Zurna sohbet odaları genel tanımıyla insanların özel veya toplu sohbetler yapabildiği odalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu odalarda genellikle günlük konular konuşulurken, insanlar birbirleri ile tanışma ve sohbet etme imkânı bulmaktadır. Geveze sohbet odaları ve Zurna sohbet odalarında genel olarak toplu sohbetler yapılmaktadır. Kullanıcılar, radyo ve istek şarkılar eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar süren, uzun ve keyifli sohbetler etmektedirler.
Bu sohbet odalarında üyelik oluşturmak ve sohbet etmek tamamen ücretsizdir. Kullanıcılar üyelik oluşturmak istemezlerse yalnızca rumuz oluşturup hızlı bir şekilde sohbete dâhil olabilmektedir.
Geveze sohbet odalarında ve Zurna sohbet odalarında keyifli ve güvenli zamanlar geçirebilmeniz için yöneticiler 7/24 aktif olarak kontrolde kalmaktadır.
Geveze sohbet odalarına ve Zurna sohbet odalarına giriş yapıp sohbet etmek için belirli kurallara uymak zorunludur. Bu kurallara göre Geveze sohbet odalarında ve Zurna sohbet odalarında;
18 yaşının altındaki kullanıcıların yer alması,
Argo, küfür, hakaret ve aşağılayıcı bir üslup kullanımı,
Dil, din, ırk ayrımı yapılması,
Siyaset konuşmak ve partizanlık yapmak,
Cinsel sohbetlerde bulunmak,
Özel bilgilerin paylaşılması,
Herhangi bir ürünün veya sitenin reklamının yapılması,
Yönetici uyarılarına uymamak ve kural ihlallerinde ısrarcı olmak,
Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç sayılan davranışlarda bulunulması KESİNLİKLE YASAKTIR!
Geveze sohbet odaları ve Zurna sohbet odalarında, yasa dışı faaliyetler yürütmek üzere sisteme giriş yapmak ve kural ihlallerinde bulunmak yasaktır. Bu tarz girişimlerde bulunan kötü niyetli şahıslar tespit edildiği anda resmi kurum ve kuruluşlara anında bilgi verilmektedir.

Yetişkin Sohbet Odaları
Yetişkin sohbet odaları, cinsel sohbet odaları, evli sohbet odaları ve gabile sohbet odaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Cinsel sohbet odalarında, cinsel konularda sohbet etme ihtiyacı duyan kullanıcılar yer almaktadır. Evli sohbet odalarında, evliliğinden istediği verimi alamayan veya kaçamak arayan evli kullanıcılar bulunmaktadır. Gabile sohbet odaları ise gay, biseksüel, lezbiyen, trans birey kullanıcılara hizmet vermektedir. Gabile sohbet odalarında LGBT bireyleri reel hayatta olduğu gibi zorbalıklara maruz kalmadan yeni insanlarla tanışma, sohbet etme ve partner olabilmek imkanı bulabilmektedir.
Yetişkin sohbet odalarında üyelik oluşturmak ve sohbet etmek tamamen ücretsizdir. Uçtan uca güvenli bir ağ üzerinde oluşturulan yetişkin sohbet odaları tamamen güvenlidir.
7/27 aktif kontrollerde bulunan yöneticiler, kullanıcıların şikâyetlerine göre, rahatsızlık veren kullanıcıları sistemden uzaklaştırmakla ve sohbet odalarında asayişi sağlamakla görevlidirler.

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)
Soru: Sohbet odalarına giriş yapmak ücretli midir?
Cevap: Sohbet odalarına giriş yapmak tamamen ücretsizdir.

Soru: Sohbet odalarında özel sohbetlerde bulunmak güvenli midir?
Cevap: Yalnızca yetişkin sohbet odası adı altında kategorilendirilen sohbet odalarında özel sohbetlerde bulunulmaktadır. Yetişkin sohbet odalarında yapılan sohbetler tamamen güvenlidir.
Soru: Gabile sohbet odası ne demektir?
Cevap: Gabile sohbet odaları, Gay, biseksüel, lezbiyen ve trans bireylere hizmet eden, LGBT bireylerinin tanışıp sohbet ettikleri sohbet odalarıdır.

Soru: Cinsel sohbet odalarının yaş sınırı nedir?
Cevap: Cinsel sohbet odaları yetişkin sohbet odaları kategorisinde yer almaktadır. Dolayısıyla bu odalara giriş yapabilmek için 18 yaşının üzerinde olmak gerekmektedir.


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.